| MisterKat a întrebat:

Ati ramas vreodata corigenti la ceva in scoala, liceu, facultate etc?
Eu am ramas corigent la matematica in clasa a 3-a in primul semestru laughing da. la mate in primul semestru...laughing Cand i-am spus la o colega a inceput sa rada si sa nu creadahee hee Deasemenea era sa raman corigent la latina si mate in clasa a 9-a, si in a 10-a sa raman corigent pe vara la mate. dar am trecut happy uff...
PS. Spuneti si voi "povestea" voastra

45 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Corigent nu, dar la facultate la o materie extreeem de plictisitoare, numita 'psihologie experimentala', nu prea am ajuns la laboratoare. Am trecut examenul cu 7 sau 8, nu mai stiu, dar langa, la rubrica observatii scria: a nu se lua in considerare, a picat laboratorul. Imi mai trebuiau 2 prezente, dar, ca sa il refac, a trebuit sa astept pana in semestrul II, anul urmator si sa merg la orele celor cu un an mai mici. De atunci am ajuns la toate laboratoarele; nu mi-am dat seama ca sunt asa 'periculoase', asa ca aviz amatorilor de absentehappy

cami
| cami a răspuns:

Corigenta.nu! si nici nu mi-as dori, cu toate ca se spune ca esti mai ~bine vazut~ dar de catre cine?! ...da.am luat pe sem asta un 2 la mate big grin+8, 9, 10. happy.cred ca pe moment esti euforic ( zici woow frumusetea anilor de scoala) dar mai tarziu te trezesti din aceasta.ameteala.la realitate, si iti dai seama ce greseala mare ai facut atunci.asa ca mai degraba ai incerca sa remediezi situatia din timp, ca mai tarziu sa nu-ti para rau happy

cami
| cami a răspuns:

PS : scuza-ma ca-ti spun.dar.cat de idiot sa fi sa ramai in clasa a 3`a laughing? [scuze, dar chiar mi se pare ceva nemaiauzit]hee hee.in clasa a3`a. LOL.hee hee... dar na` bv tie, daca ai reusit sa ajungi performanta asta happy.(nu mi-o lua in nume de rau, mi se pare ceva tare amuzant, si nu ti-o spun cu rautate)

regis
| regis a răspuns:

In clasa a XII-a, trimestrul III, la geografie (materie la care dadeam si teza), cu media 2.
Era proful cam dus si ar fi vrut sa ratez bacul, din fericire in primele doua trimestre am avut 10 (din care unul format din 5 de 10 si un 4 + 10 in teza) si nu a avut ce sa mai imi faca. Mi-a propus si scaderea notei la purtare, insa au ras colegii de el in consiliul profesoral, pentru ca majoritatea ma cunosteau. Si pe el la fel.

| MisterKat explică:

Super tari raspunsurile voastrelaughing
PS. nu ma laud cu asta, doar v-am intrebat! Daca ma laudam ziceam. ce tare sunt.sau ceva de genu.
Pt. Cami, nu iau raspunsul tau cu rautate, de ce as face asta? laughing E adevarat ca eram varza in scoala primara, dar acum sunt la cel mai bun liceu din Brasov, cine ar fi crezut?laughing Adevarul e ca in sem I am avut Insuficient(4) si apoi am luat Bine (8 opt)

| MisterKat explică:

La mine nimeni nu a aflat de "prostia" pe care am facut-o in clasa a 3-a. dar de atunci m-am pus cu "burta pe carte" cum se zice, si am intrat la un liceu super dar sever, dar asta e bine... mai astept raspunsurile voastre, daca ati ramas corigenti la ceva sau erati in situatie de corigenta! happy

| anonim a răspuns:

Nu am ramas niciodata corigent.cred ca m-ar fi snopit mama in bataie.sincer.parintii mei au fost foarte conservatori, insa oricum le multumesc pentru ca mi-au dat totusi o educatie, cred eu, foarte buna.

| Klara a răspuns:

Era cat p-aci...in a VI-a, la desen... aveam un 2 si un 7 happy Pana la urma nu mi-a trecut 2-ul...
in rest...ma laud...ca eu chiar am invatat bine happy

| Gabystelistu95 a răspuns:

Eu era sa raman corigent la matematica si fizica sad bine ca nu am ramas.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nu, dar am avut 5 la fizica intr-un semestrubig grin

| Uana_5406 a răspuns:

Nu am ramas niciodata, insa de furca mi'au dat chimia si matematica.

| Alexutzica a răspuns:

Nu am ramas niciodata, si nu vreau sa vad cum estehee hee

| proffessor a răspuns:

buna! eu am o poveste foarte neplacuta in ceea ce priveste experienta corigentei! Sunt unul dintre cei mai buni elevi din clasa, si sunt genul de elev pe care profesorii se pot baza in orice situatie! (de exemplu: eu sunt cel care se ocupa de situatia scolara, impreuna cu diriginta, sunt implicat in toate proiectele scolare si extrascolare) cu toate acestea, in clasa a IX, pe semestrul al II - lea am avut media la muzica! Am reusit sa promovez clasa cu media 6, pentru ca pe primul semestru avusesem 8! Vara aceea a fost cea mai grea, aveam depresii, urmam tratament recomandat de psihiatru, facam psihoterapie! in clasa a X a, abia mi-am revenit si nu am mai vrut sa ma integrez emotional in colectivul de elevi, pentru ca ma temeam! Clasa a XI a fost cea mai frumoasa.am avut media 9.67, am luat premiu special la nivel judetean pentru rezultatul bun obtinut la un concurs judetean, am avut cu adevarat un an bun! Dar de cateva zile, amintirea celor petrecute in trecut imi invadeaza sufletul si mintea si nu ma lasa deloc sa vad partea frumoasa a vacantei! Nu stiu ce sa mai fac. Il urasc din toata inima pe profesorul de muzica, desi am scapat nu mai imi preda, nci macar nu mai fac muzica si, cu toate astea, nu ma pot deloc,, reintegra''! este un om cunoscut pentru realizarile sale, atat la noi in tara, cat si in oras si, de cele mai multre ori, imi doresc sa-l ruinez, sa-i distrug viata, sa simta si el durerea! Cred ca nu voi putea niciodata trece peste problemele cauzate de incidentul neplacut suferit in clasa a IX - a! Mi-a marcat viata de licean, si nu in sensul rau, ci in cel mai rau cu putinta!

| proffessor a răspuns:

Voiam sa spun ca profesorul acela blestemat este cunoscut atat in tara cat si in strainatatehappy ma scuzati si sper ca povestea mea sa trezeasca amintirile neplacute ale acelor vremuri tuturor care au trecut prin asa ceva, spulberandu-li-se toate visele cu privire la succesele la care au visat toata viata...crying((

| dani9354 a răspuns:

Crezi ca cu asta te poti lauda? Ii dureros sa vezi oameni care se lauda ca au ramas corigenti.De acea "merge" romania asa de prost!

| filaret03 a răspuns:

Sunt in clasa a 5 a si m-a lasat corigent la matecrying ce nasollllcryingcryingsadsadpai si ea da note rele eu invat si tot imi da rele plss la vara trebuie sa ma duc la mare cryingcrying dar ma lasa corigencrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ramas corigenta la mate.....nici in bac nu am intrat... cred k o sa ma omorcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ramas corigenta la mate...nici in bac nu am intrat... cred ca o sa ma omorcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit ca si eu am ramas la mate si mi-a spus profa ca nu e o tragedie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am ramas nici o data acum am terminat cu media generala 10 am fost ce mai buna din scoala...va urez bafta la toti si va pup kisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba cand se da corigenta? am un preten si e la tara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ramas corigent pe a 7a pe vaar la matematicalaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa fac cu fizica asta are profa o ciuda pe mine ca m-a prins ca am chiulit si a zis ca are ea grije de mine cu notele si mi-a dat 4 4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate... eu nu am nici o nota la romana.am doar 4 in teza...si nu stiu ce sa fac. a zis profa ca daca nu invat Comedia ca "tatal nostru" si sa am toate lectiile la zi ma lasa corigent.aiurea.pentru ca in clasa a 10-a am avut media de 9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sunt in clasa a 6 a s-ar putea sa ramin la matee. am dat un trest imi trebuie un 5 ca sa-mi iasa media deci am rog. sa iau amcar 5. cam atit intru deseara sa va zic cit am luat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ramas corigent la romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt acum la romana pe sem 1
ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ramas la materolling on the floor dar sper sa trec acest semestu ca alfel sunt mortwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in clasa a 6 si tra sa inv. 5 lecti la geografie si trebuie sa nu mai iau 3 la amandoua teze crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se da corigenta pe vara am ramas la engleza. ma duc sa dau doar un test sau trebuie sa ma duc si la scoala?