| daudsudsudaudu a întrebat:

Salut, sunt clasa a9-a si am o "mica" problema. Am fost lasat cu sn la chimie dupa ce am ramas corigent in primul semestru cu media 4. Profa nu a vrut sa-mi puna a2-a nota (aveam nevoie de un 4 ca sa-mi iasa 6) semestrul asta si m-a lasat cu sn. Mi-a spus ca imi va da testare din toata materia din semestrul 2 si nu stiu de la ce sa ma astept, cat de greu va fi? Ce nota trebuie sa iau ca sa trec? Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia expusa esti declarat amanat pe semestrul II.
Ca sa nu ramai corigent va trebui sa obtii la examen cel putin media 6, astfel vei avea media anuala 5 si vei promova.
Daca nu obtii media anuala cel putin 5 vei ramane corigent si va trebui sa sustii examen de corigenta din toata materia clasei.
Ambele examene se compun din 2 probe, o proba scrisa si una orala.