| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati fost corigenti la ceva? Eu am ramas pe primul semestru la mate cu 4 si imi este frica ca voi ramane si pe acesta. Daca raman si pe acesta in toamna o sa dau examenul de corijare? Va trece fara probleme etc?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu iei note de trecere acum, s-ar putea sa nu te treaca nici in toamna si atunci vei repeta anul scolar.
Ideea te care ti-a implantat-o userul "inchipuit" de mai sus, este total idioata, ca nu toti profesorii sunt putori sa nu vina la examenele din toamna.
Majoritatea profesorilor isi iau in serios profesia si daca nu esti capabil sa iei note de trecere acum, ai sanse foarte mari sa nu iei note de trecere nici in toamna, fiindca putini isi sacrifica cele 3 luni de vacanta invatand pentru corijenta.
Sfatul meu este: pune mana serios pe carte acum si obtine o medie de 6 sau 7 (depinde cat ai media pe semestrul 1), ca sa iesi din corijenta.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Presupun ca vorbesti din proprie experienta la cat de prost scrii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ca profesor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai calm, nici profesorul nu are chef sa stea dupa tine la vara cu corigenta ta corigenta. Te trece sigur semestrul asta