| sweetys a întrebat:

Bună! Am și eu câteva întrebări legate de platforma onlyfans și poate sunt persoane care utilizează și îmi pot împărtăși experienta. Cei care nu au nimic inteligent de zis sa se abțina de la a comenta. Eu vreau sa îmi satisfac curiozitatea și nu sa judec pe x și Y ce face el. Iar cei care au și alte întrebări le pot lăsa, poate avem norocul sa dam peste cineva care sa ne ajute.
1. Ce tip de conținut postezi? (nud, seminud, poze, video, etc)
2. Cum ți-ai făcut reclama? ( Facebook, insta, tik tok etc.)
3. Îți folosești adevărata identitate? (nu ma refer la nume ci la înfățișare. Adică porți peruci, te machiezi altfel etc. )
4. Cât de des postezi pe săptămână?
5. Ți-ai declarat veniturile la Anaf? Care a fost experienta?
6. Cum ți-ai stabilit limitele de preț?
7. Ți-ai făcut cont bancar separat sau îl utilizezi pe cel pe care îl aveai?
8. Ce sfătuiești persoanele care vor sa se apuce de of?

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Multumesc pentru jigniri! Daca tot iti doresti doar raspunsuri inteligente de ce nu ai apelat la academia romana sau de ce nu ai scris catre biblioteca nationala pentru informatii. Ai ajuns aici pe siteul asta si ai cerut ajutorul si ai deschis discutia cu o jignire. Multumesc incaodata!

| denisajunkie01 a răspuns:

1) dacă nu ești deja mare influenceriță, cu o audiență de câteva zeci sute de mii de oameni reali pe social media, atunci doar conținutul nud în formă video îți va aduce ceea ce îți dorești din Only.
2) Da, exact (Tiktok, Yt, Insta, Twitter, Tinder, toate).
3) Îți faci un nume de scenă, dar același peste tot, pe toate rețelele. Peruci și costume porți doar așa ca să diversifici, dar ieși cu fața ta reală acolo, să nu te gândești că nu te găsește nimeni că te-nșeli laughing).
4) zilnic pe Only poze, de 3-4ori pe săpt. video-uri, iar pe social media cel puțin câte 3-4 video-uri pe săptămână.
5) Tot ce faci peste 600 lei pe an, trebuie declarați. Nu merită să-ți riști libertatea. Faci pe pers. fizică la început, dacă merge îți faci firmă și lucrezi de pe firmă.
6) în funcție de cât de bine arăți și concurență, la început faci și tu pe 3-4-5$.
7) nu contează, poți folosi orice ai acum. Sunt și Paxum/Skrilex un fel de Paypal, intri și vezi cum funcționează.
8) să-ți cumperi niște cursuri, că se pare că ești total pe lângă sau îți cauți o agenție de only care să te-nvețe ce și cum ei și plătești comision din ce faci, dacă nu ai bani de cursuri înainte.

Cu cursurile e mult mai ieftin, dar și mai greu, că trebuie să faci tu toată munca și nu e puțină deloc.

Eu am încercat și una și alta. Mi-am cursul ăsta de aici și e mega bun și folositor, chiar m-a ajutat. Acum m-am apucat și de videochat și nu mai am timp să fac eu toată munca pentru Onlyfans și-mi țin tot ei conturile, mesajele, tot (eu filmez doar clipurile ce-mi zic ei, exact cum zic ei și merge de minune, eu sunt mulțumită de ei și au fost corecți, transparent totul. În alte pătți am auzit că se practică altfel, am avut noroc cu ei laughing))

topof.ro/cursintroductiv - ăsta e și sper să te ajute, ciao :*
topof.ro/management și ăsta, cum fac acum.