| bistrita a întrebat:

Buna am si eu o catea de rottweiler si de vreo 3 zile nu mai mananca nimic nu iese din cusca o tremura i-am facut 2 injectii cu veterinaru dar tot asa e zicea cineva ca umbla sa se imperecheze dar nu am vazut urme de sange poate sa umble la imperechere si fara sa lase urme de sange? Si daca mai sunt ceva simtome care de care sa stiu cand umbla a caine

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna, daca tremura inseamna ca e racita. Pt a fi in calduri ( a umbla pentru a se imperechia, necesita sange *menstruatie*) si e foarte activa, nu tremura.
Mai consulta un alt medic veterinar, dupa parerea mea e racita.