| Elaaaaaaaaaa a întrebat:

Am si eu o intrebare:d.Tocmai mi-a zis mama ca azi dimineata cand a venit in camera la mine, eu radeam in somnlaughing. Imi amintesc ca asa a fost. Vreau sa stiu daca are vreo semnificatie rasul in somn, sau inseamna daca inseamna ceva. Vreau cat mai multe pareri`hee hee.

Multumesc:*

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Visai frumos, atata tot

| Marii a răspuns:

Te gadila cineva in vis. laughing

| MariuZ a răspuns:

Inseamna ca aveai un vis vesel. Foarte vesel.

| Maia a răspuns:

Exista trei explicatii:

In psihologie rasul in somn este semn al orgasmului, nu zic eu asta, ci a zis-o Freud, avand semnificatia de fericire, libertate adica place! Apoi poti visa ceva ce ai facut/auzit/vazut in timpul zilei si te-a facut sa razi si in termeni populari rasul in somn reprezinta teama de ceva si neeincrederea in sine! Acum nu stiu exact ce vrea sa insemne visul tau! Peace.

| Alberto_3830 a răspuns:

Freud avea dreptate.
Mi s-a intamplat o sigura data sa rad in somn.
Chiar cand eram pe autocar.
Fiind adolescent in ziua respectiva am avut cateva erectii serioase laughing
Mi-am dat seama ca am ras in somn deoarece am inceput sa rad asa tare incat m-am trezit.
Franturi imi aduc aminte dar foarte vagi din ce am experimentat.
Mi-a fost cel mai mult jena sa nu fi vorbit...si sa fi spus oarecum ceva jenant pentru mine.

| rockstar_8594 a răspuns:

Nu.nu inseamna nimic.si eu mai vorbesc in somn cateodata, uneori chiar plang.stai linistita ca nu inseamna nimic