| D0zzz a întrebat:

Am si eu o intrebare: daca dimineata consum 50 g de cereale integrale, mai este necesara, sa zicem, o felie de paine integrala in ziua respectiva, de exemplu, la pranz?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de greutatea si metabolismul tau. Mergi la un medic nutritionist.

| thegatekeeper a răspuns:

Carbohidratii ar trebui sa reprezinte 250-300 de grame din ceea ce consumi zilnic, deci mai e necesar si altceva din aceeasi categorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dimineata iei acest mic dejun, format doar din 50g de cereale integrale, atunci la pranz e necesara si felia aceea de paine, dar nu fara sa bagi si vreo 7-8 mici la gratar.Asa, fierbinti si sa se scurga sosul din ei, si cu mujdei de usturoi in smantana...
De bere nu mai vorbim...
Una in timp ce-i halesti, si una ca desert.
Sa ai pofta!