| Ioaaaazzx a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare... eu momentan sunt in clasa a 12 a, am note ok la toate materiile si sunt sigura ca voi trece, atat clasa, cat si bacul. Dar problema mea sunt absentele. Avand in vedere faptul ca am o doctorita de familie putin mai aspra, aceasta nu imi da scutiri pe anumite zile daca lipsesc doar o ora/ doua pentru ca imi este rau si intarzii la scoala. Insa problema este ca am un preaviz de exmatriculare pe primul semestru, iar pe acest semestru am 28 de absente, pe care nu le pot motiva deoarece doctorita mea de familie nu imi da scutire asa din scurt.
Daca ar fi cazul de exmatriculare, ce as putea face dupa?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Iti poti schimba medicul de familie sau sa mai ai inca unul la o clinica privata. Nu stiu ce sa faci in cazul unei exmatriculari dar poti rezolva problema cu doctor care nu poate sa isi faca treaba. Cu profesorii nu poti sa vorbesti? Mi-e greu sa cred treaba cu absentele pentru intarziere. Intarzii cat? Si in fiecare zi? Aici e o problema. Pleaca mai repede de acasa!

1 răspuns:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Doctorița e obligată să îți dea scutire dacă te-ai simțit rău, nu contează cât ai lipsit.
Poți ruga pe mama sau pe tata să vorbească cu dirigintele să îți motiveze absențele pentru că chiar ți-a fost rău. Doar n-ar minți și părinții, nu?
Strict pe întrebare, dacă te exmatriculează rămâi repetentă și mai trebuie să faci o dată a XII-a.