| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
Sunt clasa a 10 a pe stiinte sociale si pe semestrul 2 vreau sa ma transfer la alt liceu pe filo.
Pana acum am media 9, 35 si vreo 14 absente nemotivate din care voi motiva 9 din scutiri.
Am doua intrebari
1. Absentele ma vor afecta la momentul in care vreau sa ma transfer? Ma gandesc ca nu ar trebui sa fie problema atat timp cat termin semestrul sub 10 absente nemotivate.
2. La liceul la care vreau sa ma duc sunt 35 de elevi in clasa si ma gandeam pana acum ca nu mai sunt locuri dar am aflat ca s-a transferat o fata acolo care vine din alta tara deci credeti ca va fi o problema?
PS-aveti idee cand ar fi ideal sa depun cererea de transfer avand in vedere ca e bataie mare pe locuri?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"La liceul la care vreau sa ma duc sunt 35 de elevi in clasa...credeti ca va fi o problema?"

da, o problemă mare. Dacă n-ai "intrare", nu te prea văd in clasa aia

| Anonimramantoataviata a răspuns:

S-ar putea sa nu te lase din cauza eleviilor.dar tu incearca te duci cu un parine depui cererea de transfer astepti pana ti-o aproba, absentele daca le vei motiva nu se va pune problema, dar tu incerca daca nu gaseste alt liceu sau alta clasa din liceul ala si poate te vor primii acolo.

| PsyhoChild explică (pentru Anonimramantoataviata):

Pai si nu pot sa zica direct ca nu sunt locuri pentru a nu depune cererea ca dupa sa nu mi-o aprobe?

| Anonimramantoataviata a răspuns (pentru PsyhoChild):

Sa da, suni si o sa iti spuna