| Deiu_1786 a întrebat:

Am si eu o >problema.sad. de cateva zile am luat paduchi de la o colega de clasa...Am incercat sa scap de ei(cu solutii, gaz etc)dar degeaba.Mai am asa`numitii lindini.Cum as putea sa scap de ei? Ms mult:XdAu` funda:X

6 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Te tunzi zero s au te duci la doctor sa ti prescrie ceva si sa l urmezi tot tratamentul cum trebuie, nu-i de joaca

| Primo a răspuns:

Doctorul singura sansa asa ca fugi repede. Si daca iti place de fata respectiva ia-o si pe ialaughing

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| Amy_5230 a răspuns:

Te dai cu petrol e cel mai bine :X si sa te piepteni cu din ala subtire, sper ca te-am ajutat fundita? big grin

| Amy_5230 a răspuns:

Te speli zilnic pe cap si cand este ud parul(se vad mai bine ouale si paduchii pe parul ud) rogi pe cineva din familie sau prietena sa te ajute. Iei un piaptan cu dinti foarte desi(sunt pe la piete sau bazaruri) si te piepteni bine. Cine te ajuta trebuie sa aiba rabdare si sa traga de pe fiecare fie de par ouale ramase. Daca sunt moarte se desprind usor! (Nu neglija sfatul cu ajutorul ca doar asa ai sanse sa scapi mai repede si definitiv!)

| ANCA_5385 a răspuns:

Te speli zilnic pe cap cu petrol, stai vreo 3 ore, te speli cu sampon si in lighean pui 2 degete de apa si putin otet. Dupa aceea te piepteni cu un piaptn numit OS dar nu se prea gaseste.Dup aceea pui un membru al familiei sa iti i-a lindenile fir cu fir, dca pusca lindena inseamna ca e vie... daca nu e moarta.Te dai zilnic cu petrol si faci acest tratament pana iti trec...PETROL gasesti la benzinarie sau faci u rost de undeva. DUMNEZEU CU VOI!(si eu is cu paduchii in cap acum cand iti scriu e fff jenant)