| anonim_4396 a întrebat:

as dori si eu niste declaratii de dragoste pentru persoana iubita care nu este langa mine.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zile in sir m-am tot gandit ce cuvant ar fi mai potrivit sa-ti spun. Ca o dulce ameteala ma cuprinde atunci cand ma gandesc la tine. Si acum ma pierd. Nu vreau, nu pot sa mai gandesc. Pur si simplu te iubesc si alte cuvinte nu gasesc.

Sunt un milion de stele si un milion de vise, tu esti singura mea stea si singurul meu vis! Te iubesc!

As vrea sa-ti fiu patura, as vrea sa-ti fiu pat, as vrea sa-ti fiu perna sub cap, vreau sa fiu in jurul tau, vreau sa te tin strans in brate si sa fiu norocoasa persoana care te pupa de noapte buna.

sper sa-ti placa! pupicii:*

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Langa tine am invatat sa lupt cu viata, am invatat sa zambesc, am invatat sa fiu copil.cand trebuie.si om matur cand intampin greutati si totul necesita ratiune. Fara tine lupta asta de zi cu zi mi se pare fara sens. Tu imi dai speranta, incredere, ambitie, vointa. Tu imi dai un sens.

Totul este atat de intunecat, de urat fara tine puiule.Totul e fara culoare, fara viata, fara glas, fara frumusete.Traiesc pe un taram a carei menire nu o inteleg fara tine.

Te iubesc!

| elena a răspuns:

Mai ales cand persoana iubita nu este langa tine, dragostea fata de aceasta se amplifica si mai mult si atunci cuvintele de iubire iti vin, vrei nu vrei pe buze, fara sa te ajute nimeni. Lasa inima sa-si exprime sentimentele prin vorbele tale, fara sa apelezi la ajutorul nimanui. Si ca sa fiu rea pana la capat, chiar iubesti persoana respectiva? Daca da, atunci de ce nu-i poti spune chiar tu cuvinte de dragoste?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elena, chiar esti rea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am cerut un ajutor nu o critica, daca nu vrei sa ma ajuti bine, dar nu ma critica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatilor nu le plac cuvintele, vor fapte, sa aiba incredere in tine, sa nu-l dezamagesti, sa fii o mama buna.Noi femeile avem impresia ca ii cucerim cu 2 vorbe dulci, asa pare la prima impresie, de-a lungul vietii este foarte important sa stii sa nu intreci limitele si sa. l respecti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te ajutam cu declaratii de dragoste, dar cati ani ai?

| gianys75 a răspuns:

O declaratie de dragoste trebuie sa vina din sufletul tau, din inima ta, si nu copiata de pe net...asa te minti singura si o sa-si dea seama ca nu este din partea ta

| lucygeorgyu a răspuns:

Da te iubesc din clipa in care te-am vazut inima mi-a suflet iubire eterna pentru tine