| freehugs a întrebat:

As vrea sa ma ajutati daca ati trecut prin asa ceva.Am un catel pichinez de 5 luni, si de vreo 3 zile nu mai mananca nimic, este foarte slabit, de-abia sta in picioare.Azi am fost cu el la veterinar si i-a facut o injectie iar medicul mi-a zis sa ii dau orez fiert. I-am dat si nu a mancat. Mi-a zis sa ma duc si maine cu el sa ii mai faca tratament.Nu mananca absolut nimic... mi-e tare frica sa nu moaracrying. Deja au trecut 3 zile si el tot refuza mancarea.Nu stiu ce sa ma mai fac cu el, nu vreau sa il pierd, el e singurul care ma insenineaza atunci cand sunt trista sad. Va mai rezista si noaptea asta? sad

7 răspunsuri:
| Morphine21 a răspuns:

Vezi sa nu aiba parvoviroza...si al meu a murit din cauza asta.crying
Daca e asa...nu stiu daca mai rezista.sad

| oAnna a răspuns:

Saracutzulsad...trebuie sa il obligi cumva, sa ii torni niste lapte cumva, sa ii tina cineva gura dischisa si sa ii torni iar eu va fi nevoit sa inghita, pentru ca nu stiu alta posibilitate,

Sa imi spui si mie cum a fost! da? sper sa se faca bine

| freehugs explică:

Ionela, nu pot sa ii fac asta tongue
lory, cum sa ma joc cu el daca de-abia sta in picioare, e slabit din cauza ca nu a mancat sad mi se rupe sufletul cand il vad asa...
o sa va anunt daca se face bine happyDoamne ajuta!

| Name2 a răspuns:

Joaca-te cu el si dupe incearca sa ii dai sa manance.Nu cred ca o sa-l pierzi. Oricum du-te la veterinat mereu cu el cand iti cere.Succes!

P. S Sa imi spui cum a fost! Lasa ca se face bine nu mai fi trista. Pup

| Ionela_6254 a răspuns:

Poate ti se pare amuzat dar sunt sigura ca asta e solutia vb cu tatal tau spune-i sa puna in foc un fier nu stiu daca orice tip de fier apoi sa il puna catelului pe nas.nu te tema daca va schiorlai e ceva normal. dar o sa vezi ca o sa-i treaca si fa asta cat mai repede daca nu vrei sa moara.succes sa imi spui daca a mersbig grin

| Ionela_6254 a răspuns:

Iubita eu vb serios.va functiona.ai mei asa faceau fiecarui catel pe care l-am avut.nu mai stiu exact cum se numeste boala care o fac.acum nu stiu ramane la alegerea ta.ma mai repet va functiona.big grinuite ia id meu ca sa-ti explic mai multe:petrea_nl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu ionela si chiar functioneaza chiar daca pare mai barbar