| bboy111bAa a întrebat:

As vrea sa ma apuc si eu de parkour dar nu stiu ce program de antrenamente trebuie sa fac. Va rog cei care practica asa ceva sa imi spuna ce antrenament ar fi potrivit si cate zile pe saptamana sau sa ma contacteze pe id-ul:barly_alexutzu2010@yahoo.com

2 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Buna,eu nu fac parkour(celulita nu mi-ar permite)dar uite ceva care te poate ajuta
http://parkour-romania.go.ro/invata-parkour.html

| culy a răspuns:

Parkour e o artawinking
Poti face oricand dar de ex:
Cand faci cu prieteni faci de distractie, dar parkour adevarat se face cand fugi dupa cineva sau sa fugi de cineva sau daca ti-ai uitat cheile in apartament si nu mai poti deshide usa, sau ai pierdut tranvaiul la liceu si trebuie sa inconjori frt mult etc.
Acum ce sa-ti spun, nu iti trebuie program, adica si eu fac parkour pot zice toata ziualaughing
Uita-te la niste videoclipuri si inspiratehappy