| DEJ a întrebat:

As vrea sa merg la colindat cu turca/capra si as avea o problema, nu stiu colindul adica stiu ca incepe "ța ța ța caprita ta mancatiar cainii gura..." si mai este una "la moara la malaina mio cazut caprita in tină(nămol) decat sai dau fân uscat mai bine cu bota-n cap" Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic si vreau sa ma ajutai. Multunesc anticipat!

1 răspuns:
| Eu2208 a răspuns:

Https://www.google.ro/......Https?/url
Sper ca te.am ajutat! Scuze ca e cam taeziu ( au trecut3 ani) dar acolo au zis sa te ajut cu un raspuns deci...