| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa merg la Universitatea din Bucuresti, Limbi moderne aplicate si vreau sa intreb pe cineva care este la traducere-interpretare, cam ce se studiaza exact. Si daca se poate, unde pot sa gasesc un model de subiect de examen, vreau sa stiu cam pe ce se pune accent... merci anticipat!

1 răspuns:
| anna01 a răspuns:

Din cate stiam se intra pe baza de dosar cu o medie de 10, cea mai mica fiind de 9. 98-daca vrei la buget.Sectia de traducatori nu are legatura cu LMA.