| saiury a întrebat:

As vrea sa dau la Limbi Moderne Aplicate, Universitatea Bucuresti. Engleza va fi prima limba, dar pentru a II-a nu stiu ce sa pun fiindca am facut si franceza si germana; una in generala, cealalta in liceu si pe niciuna nu o stiu bine. Ma gadeam sa fac japoneza ca limba a II-a dar nu imi este clar daca se studiaza la lma si cel mai important : admitearea e pe baza de dosar sau examen? multumesc

4 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna.despre admitere afli de pe site-ul unibuc/limbi straine, daca dai la japoneza, te iau de la inceput, daca dai la franceza sau germana iti va fi foarte greu, eu vb engleza fff bine si tot mi-este greu cu ea secundar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Admiterea este pe baza de dosar. Dupa ce ai fost admisa, trebuie sa dai un examen la engleza pentru a putea fi repartizata intr-una din cele 4 grupe (advanced, upper intermediate, intermediate si beginners). Din pacate, la LMA iti poti alege ca limba a II-a doar germana, franceza, italiana, spaniola, rusa si mai nou ceha. Orice limba iti alegi ca a II-a limba o s-o inveti de la inceput, nivel A1. In afara de franceza unde, la fel, se va face o selectie. Eu sunt la LMA engleza- germana si sunt, sincer, foarte multumita. Multa bafta!

| anacris a răspuns:

Saiury, presupun ca ai intrat la LMA, la Buc. Poti sa-mi spui si mie cum e? sau oricine care a intrat acolo, cam cum sunt cursurile? Merita sa te duci la sectia asta?

| saiury explică:

Ma gandeam sa dau la engleza + o limba straina rara dar se pare ca japoneza este doar la filologie nu si la lma si doar ca limba A straight face. Oare se merita? Si tot nu stiu pe ce se face admiterea, eu am auzit de examen. In loc de japoneza ce dau?