| KimY a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva! Cum se joaca Missbimbo? Adica, in ce consta? Ce trebuie sa faci? As vrea sa imi fac un cont, dar nu stiu daca e convenabil!

Răspuns Câştigător
| Artredis a răspuns:

Este un joc in care trebuie sa ai grija de bimbo a ta. Sa ii dai sa manance, sa nu se ingrase, sa ii faci prieten, sa se intreaca cu celelate bimbo in atitudine, frumusete, haine, etc
In timpul jocului trebuie dusa la operatii, la bronzat, la librarie, la disco. Ii poti face tatuaje sau piercinguri. o poti duce la gym cand se ingrasa sau la flirtat pentru a-si gasi prieten
In mare ea trebuia sa aiba o bimboattitude cat mai mare.
La fiecare nivel, ea are niste goal-uri, pe care trebuie sa le treaca pentru a avansa in joc.

1 răspuns:
| Daniella13 a răspuns:

Ma joc si eu de ceva timp pe missbimbo. Oarecum m-am plictisit dar imi e cumva sa o las pe tipa sa moara dupa ce m-am chinuit atat. E dragut jocul, ceva cu ce sa-ti omori timpul. La inceput trebuie sa alegi o tipa, careia sa-i dai un nume, ii alegi haine, iar pe parcurs pentru ca ai nevoie de bani va trebui sa te angajezi, poti merge la salon, prin oras, la librarie, la sala de sport, ii mai cumperi haine, iti faci camera ta... Poti incerca.