| anonim_4396 a întrebat:

Buna baieți.
Voi ce vrajeală folosiți cand vreți sa agațați o fata care va place?
Eu sunt mai neexperimentat si nu prea am experiență la agațat?
Si cum trebuie sa te comporți intr-o relație ca ea fie pe termen lung?

Răspuns Câştigător
| Morbid a răspuns:

Ii spun direct ca am fantezii cu ea si ce fel de.
Poti tu sa mergi cu ce vrajeli vrei tu si cu orice carisma daca aia nu vrea sa-ti de-a craci. Nu o sa-ti deie.
De fapt cu cat spui mai multe despre tine cu atat ai sanse mai mari sa strici tot. Deoarece mentalitatea ta s-ar putea sa nu-i convina. Vezi certurile care au loc categoria religie sau dragoste si sex.
"
Si cum trebuie sa te comporți intr-o relație ca ea fie pe termen lung?"
Sa pastrezi un aer misterios las-o pe ea sa te descopere treptat. Si cel mai important pastreaza-ti cumpatul si treci peste defectele ei.

| Mosotti a răspuns (pentru Morbid):

F bine ca spune mai multe despre el, tocmai sa vada daca aia il place asa cum mentalitatea lui, daca vrea ceva serios e f bine ca aia sa stie despre el destule. Ca altfel pierde timpul si daca aia nu il place dupa ce va afla mai multe, e de rau.
Adica daca-l descopera treptat.

Trebuie sa stie cu cine are de a face, el la fel, si daca din start se plac, e okey.
Nu asa pe bucatele, si sa-si accepte defectele unul altuia, ca nimeni nu e perfect.
De aia trebuie sa se stie mai repede ce si cum, sa vada daca se plac asa cum sunt, daca-si pot accepta defectele.

| Morbid a răspuns (pentru Mosotti):

Deasta nu te plac femeile de pe acest site? Nu inteleg cu ce te-ar afecta pe termen lung credintele unei persoane. "Sa stie cu cine are de a face", esti tot om indiferent de ce crezi.

Printre primele intalniri sa discuti political/religie/LGBT sau subiecte din astea mai controversate e cea mai buna metoda sa o strici.
Vezi gagii de pe TPU.

Una e defect, alta e ideile tale. Oamenii tind sa creada ca o persoana e automat rea mai ales daca gandeste total opus fata de ea. Si nici nu se mai ciunuie sa o cunoasca si sa-i descopere calitatile.

| Mosotti a răspuns (pentru Morbid):

Cine a zis ca trebuie sa ma place femeile de pe site? Nici nu am incercat sa ma place cele de pe site.
Si cine incearca oricum e naiv, cele de aici 98 % au deja relatii fie la 14 ani fie la 50, cu mici exceptii.

De ce sa strici daca vb de politica, religie si LGBT? Niste oameni deschisi la minte discuta de orice, se respecta punctul de vedere al celuilalt chiar daca ne contram.
Alea sunt subiecte mai serioase, si chiar e bine sa se discute si ceva mai inteligent, nu doar prosteala si baute.

Cine crede ca esti rau doar ca gandesti opus in anumite chestii care nu afecteaza relatia, e un prost.
Asta la politica, LGBT si altele care nu afecteaza relatia.
Si daca descopar asta cat mai devreme la celalalt, cu atata aflu daca e prost sau nu, ca sa vad daca stau sau nu cu acela.
Un destept apreciaza ce e bun, ca nici unu nu suntem perfecti.

Si cel mult esti nepotrivit daca gandesti opus, nu rau.
De exemplu daca mie imi place sa stau in casa si ei sa tot umble, nu ne intelegem, e clar.
Astea-s chestii care afecteaza relatia, si de aia trebuie aflate mai repede, ca sa stim daca mergem mai departe sau nu.
Si oricum asteptam sa vedem si celelalte parti bune, si vedem daca putem accepta si partile rele.
Nu se face asa cum zici tu de catre cineva cu cap.

Si..eu unu n-as vrea sa stau cu cineva fara creier in cap. Nu sa ma feresc de un prost, pentru ca pleaca. Sa se duca dracu.
Asta e chiar un test, si vor ramane aia potriviti.

44 răspunsuri:
| oSalamadra a răspuns:

"vrăjeala" e o chestie de cocalari și merge doar la pițipoance cu 2 neuroni

| RAY a răspuns:

Vrajeli de astea nu functioneaza, daca te place te violeaza ea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Îi fac un compliment. Apoi încă unul.
1. Mă port pe termen lung, ca pe termen scurt, așa cum m-am comportat la început.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu ma duc acolo natural. Cu emotii cu tot.
O aplic pe aia cu "fii tu insuti", cu mentiunea ca sunt si misto. Deci am de ce sa fiu eu insumi.
Nu toti sunt misto, deci nu la toti merge asta.
Altii trebuie sa agate cu aparentele, eu n-am laughing
Vrajeala nu ajuta la nimic, carisma si aparentele fac totul, cand vorbim de agatat rapid.

| Drimmero a răspuns:

"Buna, ai 2 minute sa vorbim despre Domnul Nostru Iisus Hristos?"
Asta e cea mai buna, majoritatea iti acorda acele 2 minute de frica probabil sa nu fie pedepsite de barbos, aici trebuie sa iti mearga papagalul sa stii cum sa cuantifici timpul incat sa fie mai lung.

Trecand peste gluma, trebuie sa fii natural, sa ai carisma la tine, sa te adaptezi pe situatia de moment, nu e ok sa vii cu lectia deja invatata, cu replici notate intr-o agenda, pur si simplu fii tu, trebuie sa te ajute atitudinea, vocabularul, nici sa pari un analfabet care nu leaga 2 vorbe corect, sa ai vorbe finute si spuse bine, trebuie sa te mai ajute si fizicul si hainele, adica sa nu fii dezordonat si sa pari un mototol iar de acolo ar trebui sa plece de la sine, e clar ca vei primi si refuzuri, adica nu o sa fie doar cazuri fericite, dar inveti din esecuri.

| Mosotti a răspuns:

Nu trebuie nici o vrajeala, trebuie ca si tu si ea sa aratati cat de cat, sa fie atractie fizica, ca de acolo porneste totul, sa simti ca si ea te place pentru ca iti va da semnale ca sa fie sigura ca stii, si te duci la sigur, o inviti undeva si aia e.
Sau si daca nu da semnale, o inviti undeva si vezi daca accepta, daca accepta, te place.
Trebe sa te porti normal si atat, nu ai de ce sa bagi minciuni (vrajeala), discutati normal, te apropii si tu de ea, ii dai un pupic, vezi cum reactioneaza, incerci sa o saruti asa delicat.

Cam asa, ca o relatie sa fie pe termen lung trebuie sa te comporti tot asa normal, sa respecti, sa te porti okey, sa fi comunicativ, sa va ajutati intre voi, sa impartiti treburile casei amandoi, cam asa.

| SilentRain a răspuns:

De apreciata bărbatul de mai sus, restul rahaților cu ochii sunt niște băiețeii cu o stima de sine scăzută și compensează prin "vrăjeala "
Lucrează la personalitatea ta in așa fel în cât să poți avea conversați interesante și cu băieți nu doar fete
Fa-te mișto laughing

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu folosi "vrăjeală" ca nu tine. Fii natural. Poarta o conversație normala.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, băiatule. Nu prea știu, am făcut sex doar cu doua femei și aia din întâmplare. Nu știu dacă ești mai neexperimentat, nu înțeleg de ce întrebi asta. Cred că o relație pe termen lung clar nu se găsește pe tinder, badoo, Romeo, grindr etc

| Jessica1235 a răspuns:

Lasă vrăjeala, sunt prea mulți din ăștia. Fi natural. Ea trebuie să te placa pe tine, nu vraja ta. După ce vraja dispare o să dispară și fata tongue

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Baietii mai aratosi aspira femeile rapid, vrajeala e pentru aia de n-au mai nimic, si daca nu atrage nici macar cat de cat, vrajeala nu face decat sa rada aia de el "ahaha a incercat si asta cu prostiile lui sa ma agate".

Primu pas e sa atraga fizic, apoi sa stie sa se poarte, sa fie sociabil, deschis si sa aiba ceva prin cap.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

Cam așa îi, dacă nu le merge cu fizicul încearcă cu vrăjelile.

| RAY a răspuns (pentru Jessica1235):

Apoi prin banii dar le fac materialiste

| Jessica1235 a răspuns (pentru RAY):

Mda

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Pai e prostie ca daca nu merge cu fizicul sa incerce cu vrajeli, e ca si cum zice ca daca nu are benzina la masina compenseaza cu un casetofon mai smecher, pai daca nu ai benzina nu merge masina, degeaba compensezi cu altele.

Si dupa aia cade si de penibil in fata aleia.
Iar alea care credem noi ca au acceptat vrajeala, alea l-au placut din prima de fapt, altfel i-o taia instant.

| RAY a răspuns (pentru Jessica1235):

Nu ai de ales, nefiind atragator fizic nu găsești fără banii nimic

| Jessica1235 a răspuns (pentru RAY):

Da din păcate în ziua de azi se pune din ce în ce mai mult accent pe aspectul fizic. Dar degeaba arăți bine pe exterior dar pe interior ești cel mai urât om din lume sau degeaba ai mulți bani dacă umbli cu mai multe femei iar cea care te iubește cu adevărat, pentru ceea ce ești și nu pentru ceea ce ai, suferă singura acasă.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

Exact, nicio fată nu se îndrăgostește de un băiat prin vrăjeala lui, ori se îndrăgostește cu adevărat de el ori profită de el. Altă variantă nu există.

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Exact, ori se indragosteste ca-l place mult, fie fizic fie pentru altele, fie profita de el daca accepta relatia! E exact cum una misto ar trebui sa bage vrajeli (minciuni) ca sa se cupleze cu unu de care-i place, nu exista asa ceva, ala o va place in primul rand pentru ca arata bine, si apoi pentru restul, ca daca nu ii place deloc, nici nu il mai int pe ala sa afle restul. Nici nu se mai duce sa o bage in seama ca sa afle felul de a fi, inteligenta, etc.
Ca iti place fizic, si dupa aia te legi mai tare si incepi sa iubesti si ca are caracter, ceva in cap, fel de a fi bun, este corect, poti sa placi mai mult pe acela, adica cum zici tu.

Nu se pune accent pe fizic in ziua de azi, asa a fost de cand lumea, adica se pune accent la inceput in sens ca e motivul pentru care relatia incepe, dupa aia se pune si pe celelalte.

Nu poti face o relatie serioasa doar pe fizic, asta e clar, fizicul ajunge doar pentru distractie si atat, o familie nu poti face cu un om care doar atrage fizic si nu are nimic altceva bun si compatibil cu tine.
Insa fara fizic din pacate, relatiile nu prea incep, pentru ca majoritatea nu mai sunt interesati sa iti afle si alte calitati, nici nu te mai abordeaza, sau daca abordezi, esti respins din start.

Pai prietenul meu, are job f bun, e cuminte, stie sa se poarte, are ceva in cap dar unele au zis "mda, e f okey baiatu dar nu ma atrage deloc, nu doresc sa fiu cu el".
Ca pe unele le stiu si eu, pe unele chiar eu i le-am recomandat, si dupa aia le intrebam cum a fost intalnirea.
Problema e ca si el vrea una ca sa-l atraga fizic, si nu vrea una pe interes, si aici s-a oprit jocul, pentru ca el sanse doar la una din asta avea, ori una mai neatractiva asa ca el, ori una misto pe interes.

Si uite asa a ajuns la 43 ani cu fel de a fi ok, job bun, bani si tot, dar fara..gagica ca sa-i placa, asta apropo de apreciat doar celelalte calitati in absenta cam totala a fizicului.

| RAY a răspuns (pentru Jessica1235):

Mereu,in orice cultura studiata a contat frumusetea, pentru ca aspectul fizic este decisiv, atractia este involuntara

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

Așa e prima data te atrage fizicul (de obicei) dar uneori se poate întâmpla și invers. De exemplu să ai un coleg cu care să trebuiască să lucrezi și lucrând cu el/ea normal că și vorbești, că na ca să treacă timpul mai repede, iar așa ajungi încetul cu încetul să vezi cum gândește, cum reacționează în diverse situați, cum vorbește etc iar așa să te îndrăgostești fără să-ți dai seama, iar apoi există posibilitatea să înceapă să-ți placă și fizicul lui/ei.

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Si asta poate fi, asa cum zici, dar mai rar, bine, poate chiar iti si place asa si asa fizicul dar nu indeajuns, si apoi cand vezi cum se poarta si gandeste, sa iti placa mai tare.

Mie mi s-a intamplat o chestie si n-am inteles-o nici acum, am vazut pe una si nu ma atragea la inceput fizic deloc, adica figura, dupa un timp ma atragea f tare, deci fara sa o intalnesc, doar am vazut-o, fara sa vad cum gandeste sau ce caracter are, si cum se poarta.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu am pățit să mă îndrăgostesc de un băiat pentru ceea ce era, pentru cum vorbea, glumele, râsul etc iar apoi a început să mă atragă și fizicul. Dar cum ai zis și tu, asta se întâmplă rar, mai ales când nu ai contact cu persoana respectivă și doar o vezi.

| Jessica1235 a răspuns (pentru RAY):

În 99,99% din căzuri așa se întâmplă, prima data te atrage fizicul, dar exista și șansa ca la început să nu te atragă deloc fizicul (nici să nu îți pară urâtă persoana dar nici frumoasă) dar să îți placă cum vorbește, cum gândește, cum râde, cum se îmbracă, vocea, glumele etc
Asta se întâmplă foarte rar spre deloc

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

O explicatie exista, felul cum vorbea si restul emitea probabil anumita masculiniate pe care nu o constientizai, adica avea cumva influenta ca un figura atractiva cumva.
E o banuiala doar, nu stiu daca chiar asa e.
In general regula este ca femeile sunt atrase de masculinitate indiferent ca e emisa de figura, de ras, glume, vorba, atitudine, etc.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

Posibil așa să fi fost.

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Sigur asa a fost, de ex prietenul meu nu emite deloc masculinitate, nici cu figura nici voce nici cum vb nici nimic. Are o voce asa mai subtire. A avut n colege la munca, lucra de 20 de ani, a avut si fete in facultate, liceu, si nimic, nici una nu a avut interes pentru el.
Colaborau asa ca si colegi, ca amici, dar atat.

De ex sunt fete care se uda de mor cand aud pe unu cu vocea groasa, pentru ca asta emite puternica masculinitate.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

Mie nu îmi plac băieți cu vocea prea groasă dar nici unul care să aibă o voce pițigăiată laughing
Știu că un lucru care a început să mă atragă la el a fost înălțimea, era mai înalt decât mine destul de mult.

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Vezi? Si inaltimea e semn de masculinitate, de aia multe se uita la barbatii inalti, nu intamplator le plac aia, nu la toate dar la multe. Ptr ca se presupunea ca aia erau mai puternici, mai bazati (ce legile atractiei nu s-au schimbat fata de trecutul indepartat).
Ca nu iti plac baietii cu vocea groasa e normal, nu am zis ca la toate le plac asa.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

La majoritatea fetelor le mai plac băieți înalți și pentru că pot purta tocuri, nu prea ai cum sa porți tocuri dacă el e de același înălțime ca tine, arată aiurea

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Pai nu te pune nimeni neaparat sa porti tocuri, deci asta nu e problema, e mult mai comod sa porti incaltaminte clasica, si pe foarte multe femei si fete le vad asa, de fapt.
Le plac inalti pur si simplu, dar or fi si din motivul zis de tine unele, nu neg.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

Mie îmi este mai comod să umblu cu pantofi fără toc. Dar cunosc multe fete sau femei care atunci când se îmbracă elegant aproape întotdeauna aleg să poarte tocuri, am avut o colega, care sa pensionat acum puțin timp, ea mi-a spus că în tinerețe ea mergea și la lucru în tocuri și rezista să stea în picioare fără problemă. Eu doar 5 minute dacă stau simt ca mor laughing
Dar e așa și cum ai spus tu, majoritatea probabil aleg băieți înalți fiindcă de aia sunt atrași fără vreun motiv anume.

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Da, multe femei majoritatea nu au tocuri, sunt atrase de baieti inalti cu un motiv anume, nu ca nu au un motiv, chiar daca ele nu il constientizeaza si simt doar ca le atrage si atat.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

E puțin ciudată atragerea asta, te atrage ceva fără motiv, dar așa îi în mare parte. Sau probabil există întotdeauna un motiv dar nu ne dăm noi seama decât după un timp.

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Eu am spus uneori motivele pe care de multe ori nu le constientizam cum zici tu.
Nu e ciudata deloc atragerea asta, e logica de nu se poate, insa uniii nu inteleg nici dupa ce le explici de n ori si ii pui sa verifice in real.
Si poate se fac ca nu inteleg pentru ca realitatea ii dezavantajeaza, asa ca mai bine fug de ea si zic ca atractia se bazeaza doar pe ce au ei, desi de multe ori vad ca ce au ei nu prea atrage.
De ex zice "nu ma atrag aia inalti sau frumosi, frumusetea si inaltime nu conteaza domne, cont cum te intelegi, cat de destepti esti", dar uite-te la ce se uita, sa vezi contradictie, e doar un exemplu.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Mosotti):

Întotdeauna totul are logica chiar dacă noi uneori nu o observăm.

| Mosotti a răspuns (pentru Jessica1235):

Unii din noi observam logica.

| Jorgibusn029 a răspuns (pentru Mosotti):

Daca aveti atat de mult chef de vorba vorbiti in privat nu aici ca imi vin mie notificari ok

| Mosotti a răspuns (pentru Jorgibusn029):

Ce vb noi tot de sub se leaga, ca e vb de atractie. Ma mir cum de nu ai observat ca se leaga de subiect.
Si are mare legatura cu dorinta de a vraji pe una, ca daca citesti ce vb eu cu jessica, o sa-ti dai seama ca vrajeala nu-si are sensul.
Ca daca intelegi regulile atractiei, stii ce si cum, si ce ai de facut.
Adica discutam, cam de ce e atrasa o femeie la unu, si te priveste si pe tine.
Ca tu de fapt asta intrebi "cum sa fac sa ma placa una", asa se traduce intrebarea ta.

Deci trebuie sa arati atractiv in primul rand! Daca arati atractiv la figura, nu trebuie nici o vrajeala, simti ca te place si automat ataci la sigur.
Figura ta trebuie sa emita masculinitate (exact ce vb cu jessica si tu nu te-ai prins, si zici ca si cum vb aici eu cu ea de tractoare, nu de subiect), ca asta atrage fetele.

Si sigur sa te comporti ok, sa fi sociabil, deschis, prietenos, netimid, sa ai si putin ceva in cap, sa te imbraci decent, si gata treaba.
Fara vrajeli de 3 lei, o inviti la o plimbare, un suc, daca te place, va accepta imediat, si se leaga totul apoi de la sine.
Daca nu accepta e clar ca nu te place, deja orice altceva nu mai are sens.

Esti asa? Ai simtit ca fetele te plac? Ca iti arunca priviri si asa mai departe? Ca incearca sa se bage in seama cu tine, si asa mai departe?

| colosseum1337 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa fii tu insuti
Nu incerca s-o impresionezi happy