| anonim_4396 a întrebat:

Bună, când am fost la plaja, în iulie, am sărit în apa și am nimerit o piarta cu piciorul, nu a fost prima oara când am sărit acolo, știam locul, doar ca spre margine erau curenți asa ca am ales sa sar mai aproape de scări, ca să nu se subinteleaga, și asa am nimerit o piatra cu piciorul stâng.

Mi s-a luat pielea și rana era putin adâncă, nu era asa grav doar ca ma ustura și curgea sânge, ma rog, a făcut coaja etc și la un moment dat, după vreo o săptămână jumate a căzut, și am observat ca după ce a căzut coaja zona încă avea o culoare ciudata ca și cum ar fi o vânătaie, am lăsat-o asa crezând ca o sa dispară deoarece abia ce s-a vindecat dar nu, de la acea culoare de "vânătaie" s-a făcut roșie și de atunci asa mi-a rămas, un cerculet mic, roși și puțin umflat, se simte la atingere.

Arata urat, e pe linia cu montul, dar între degetul mare și arătătorul ca și cum. Credeți că o să dispară? Bine, a trecut cam mult timp de atunci dar chiar arata urat și nu știu ce sa fac, e fix acolo asa un, cerc rosu și urat, nu știu ce sa fac ca să dispară, nu neapărat în totalitate pentru ca asta cred ca e imposibil dar măcar sa nu mai fie roșie. Nu știu cu ce s-o asemăn sincer, arata asa ca o bășică sparta și roșiatică

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu credem.

| Endita4689 a răspuns:

Întreabă medicul de familie.