| YrynaR a întrebat:

Care este faza cu zodiile si ascendentul lor? Multi spun ca ascendentul este mult mai important decat zodia.Atunci ce treaba mai are zodia? Eu nu prea inteleg chestia asta deoarece consider ca totul tine de ziua si luna in care te-ai nascut adica zodia in sine. Cum influenteaza aspectul fizic si felul in care te comporti ascendentul mai mult decat zodia? De exemplu eu sunt varsator cu ascendent in berbec...

Funda!

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Faza e că nu trebuie să crezi în zodii sau astre.Sunt o mare prostie.

| MaliciousDeath a răspuns:

Eu sunt sagetator cu ascendent in capricorn.
http://www.eastrolog.ro/ascendent/ascendent-capricorn.php
Ce zic astia ma caracterizeaza cam...90%.Citeste si la tine, in caz ca n-ai citit deja:http://www.eastrolog.ro/ascendent/ascendent-berbec.php
Eu nu prea le acord importanta.Adica au adevarul lor(nu toate), dar imi spun lucruri pe care deja le stiu. Poate daca maica-mea ma nastea cu doua ore mai devreme chiar eram cu totul o alta persoana...dar cine stie?! Asta sunt, de schimbat nu ma mai schimb, asa ca de ce sa ma chinui sa aflu importanta ascendentului? Raspunde-ti singur la intrebarea asta.:)

| Deliα a răspuns:

Zodiile sunt niste porcari cu care cei destepti care le-au inventat castiga bani. Zodia nu are nici-o legatura cu felul tau de a fii. Zodiile nu sunt importante sunt doar niste desene.Tu esti asa nu ca asa e zodia ta esti asa ca asa esti tu.happyFundita?

| YrynaR explică (pentru Deliα):

Scuze dar nu-ti pot da funda sad (nu ai raspuns la intrebare...). Oricum, nici eu nu credeam in zodii pana cand intr-o zi, m-am decis sa-mi citesc horoscopul si cam 70% a fost adevarat. happy