| micurutza2005 a întrebat:

care este momentul in care devii expert TPU, ce conditii trebuie sa indeplineasca acea persoana, sau dupa ce criterii se alege? mersihappy

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

@Soothe este un pic idealist. Nu întotdeauna se întâmplă aşa. Aş putea da o grămadă de exemple în acest sens.
Condiţia de bază este să-ţi instalezi un pat dublu în care să dormi cu compul în braţe, să te lipeşti de cei din grupul dominant, care uneori vor face propuneri interesante şi uimitor de imparţiale; să nu discuţi niciodată în contradictoriu şi să dai răspunsuri pe placul celor amintiţi. Să nu te pună păcatul să te bagi în discuţii pe teme de religie sau politică (la politica avem avantajul că e linişte cam doi, trei ani ). Să trimiţi mesaje private celor din grup, eventual cerându-le id-ul, apoi trimiţându-le cu orice ocazie felicitări şi urări de bine, indiferent că evenimentul e diviorţ, incendiu, 30 februarie sau dureri de cap după un chef cumplit. De zilele lor onomastice NEAPĂRAT postezi o întrebare cu conţinut de : La mulţi ani! adresată userului respectiv.
Urmăreşti constant acest grup şi îi aprobi ţinându-le trena, indiferent ce răspund sau cum răspund, ulterior îi umpli de inteligenţi şi folositori, dar Atenţie! când îi votezi îi notezi într-o ordine oarecare şi îi mitraliezi cu voturi benefice de fiecare dată în ordine pentru a nu se supăra între ei. Şi ultimul sfat, urmăreşte pe cei care îi şicanează şi dă-le stupizi şi nefolositori, egal dacă eşti de aceiaşi părere cu respectivii. laughing
Bineînţeles că am făcut o glumă şi acest lucru nu se întâmpla pe TPU, dar merită să încerci. Mult succes în continuare! Te şi văd expert.

1 răspuns:
soothe
| soothe a răspuns:

Momentul este acela in care Lumea (cei care gospodaresc websitul) isi dau seama ca stii, despre ce vorbesti, esti consistent in afirmatii, si te pricepi intr-unul sau mai multe domenii.
Criterii: numarul de puncte si/sau dinamica acumularii lor si probabil acel "ceva" care indrepatateste Lumea sa spuna, ca "Dom'le, asta/asta stie ce vorbeste!" (nu in ultimul rand atitudinea!) Asa cred eu cel putin ( spun cu toata modestia)