| Mario1994 a întrebat:

Care sunt cele mai cautate meserii? Si bine platite si cu fara bac. Cosmetica, frizerie, make-up mai au avantaje?

1 răspuns:
| gd001 a răspuns:

Make-up si hairstyle sunt cele mai raspandite acum. Trebuie sa iti placa si sa ai inclinatie. Nu poti sa machezi o peroana daca nu te pricepi la cromatica culorilor. Bineinteles ca acestea se invata dar trebuie sa iti dai interesul. La fel si la hairstyle. Iar la capitolul bani: cred ca, castigici mai multi bani ca hairstylist pentru ca poti lucra de luni pana sambata, in schimb la make-up apelezi cand sunt evenimente. Succes!