| anonim_4396 a întrebat:

Buna.

Care sunt top 20 de lucruri primordialele de realizat in această viața? Plus un mic argument.

Răspuns Câştigător
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Asta este ceva personal,ce ține de fiecare,căci suntem UNICI și viața fiecăruia se va desfășura în funcție de capacitatea sa intelectuală.Pur și simplu trăiește,simte,învață și cultivăți inteligența,cunoaște persoane noi sau cu o gândire asemănătoare cu a ta, caută, explorează lumea, însă când ajungi la finalul aventurii tale pe acest pământ, să nu regreți nimic din "călătoria" ta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să fii fericit. Adică să Îl iubești pe Dumnezeu. Adică să te lupți să Îi împlinești voia. Adică să îi iubești pe oameni. Adică să fii gata să te sacrifici pentru binele lor... după exemplul Lui Hristos. happy