| lovepiink a întrebat:

Cate puncte ati luat la olimpiada de matematica scolara? Cat e punctajul maxim? Si cate puncte iti trebuie pentru faza urmatoare? Exercitile sunt cu variante?

2 răspunsuri:
| mihail27 a răspuns:

Eu am luat 100 de puncte adica maxim. ca sa treci la faza urmatoare iti tebuie nota 8 adica 80 de puncte.

| leryss a răspuns:

Eu am avut rezultate slabe la olimpiada ceva gen 40 din 100 laughing punctajul difera poate sa fie pana la 100 sau 150 ...etc si cred ca trebuie sa faci mai mult de 50% din punctaj ca sa treci m-ai departe