| CiobiMisteriosul a întrebat:

La olimpiada de informatica, cate puncte trebuie sa ai ca sa te califici la faza judeteana? (sunt 2 probleme pe care trebuia sa le faci in C++ si punctajul maxim era de 200 de puncte)

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Regulamentul şi "Precizări" la linkul oficial :
http://www.edu.ro/index.php/articles/22329

www.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=20204

Toate cele bune.

| Teardrop a răspuns:

Trebuie să îţi ruleze măcar o problemă. Fără 100 de puncte nu treci. Şi dacă nu rulează programul, corectori nu intră să-l verifice.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Trebuie sa fi intre primii. De obicei intre primii 3 sau 6; dar depinde de liceu.