| anonim_4396 a întrebat:

BUna! CE faci daca te duci la profilul de bio-chimie? Adica eu am inteles ca daca te duci la bio-chimie devi ceva in medicina. SI cate ore de biologie si chimie se fac?

1 răspuns:
| Holocaust a răspuns:

Ce faci? Cu puţin noroc, te miri că încă mai trăieşti...
Eu la profilul ăsta sunt.Majoritatea care se duc pe bio-chimie, mai departe vor alege tot medicină sau farmacie.Eu una nu sunt sigură 100%.
Aşa, deci în clasa a 9-a faci două ore de biologie, două de chimie, plus o oră de opţional(alegi dintre biologie şi chimie).E de căcat orarul.Atâtea ore se fac şi la un profil de mate-info.straight face, însă ei au un volum mai mic de informaţii, şi-i uşor.Ce le predă lor în 8 ore, nouă ne predă în 3.La fel şi în clasa a 10-a, la fel şi intr-a 11-a, doar că poţi alege vreo 5 opţionale, care chiar vor fi folositoare, părerea mea.
Cheers.