| freehugs a întrebat:

Buna!
Ce facultate imi sugerati dupa terminarea liceului cu profil mate-info?
Nu vreau neaparat o facultate legata de mate sau info, fizica sau chimie(ce e drept, nu imi plac). Imi place mult lb engleza si as fi vrut sa dau la romano-americana dar e particulara.Deci voi ce spuneti?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti face, de exemplu, studii americane in cadrul Universitatii Bucuresti.

| cartridge a răspuns:

Intrebarea e alta: Tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare? happy Ai facut mate-info, dar ai abilitati pentru info? pentru mate? pentru materiile cu profil real? Daca da, atunci iti recomand domeniul IT (fac de calculatoare, automatica, informatica) sau telecom(fac de telecomunicatii) Alegerea iti apartine, dar te sfatuiesc sa alegi ceva competitiv pe piata actuala. NU te-as sfatui sa faci drept, sau litere, psihologie, medicina si alte facultati de care se leaga un viitor trist si sumbru (cel putin in Romania)
peace and ribbons!