| biencutalove a întrebat:

Buna!
Ce fan ficuri (in romana) cu vampire knight stiti?
Am cautat dar nu prea am gasit!
Funda!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti sugerez sa citesti in engleza, pe fanfiction. Eu asa am invatat engleza, cu dictionarul in mana. Acum exista si dictionar online sau aplicatii pe telefon. Siteul e fainut, desi interfata e tare veche. Poti selecta cate cuvinte are povestea si ce gen sa fie, personajele dintr-o carte sau anime pe care vrei sa le gasesti in acolo, etc. Poti salva la favorite, oferi recenzii autorilor si multe altele.

Stiu ca pare o bataie mare de cap, insa e foarte benefic pentru tine. Te relaxezi citind despre o poveste sau un personaj care iti place, si iti dezvolti si abilitatile pentru o limba straina obligatorie in acelasi timp. Win win! happy