| AleXasta a întrebat:

cine ma poate ajuta cu un citat despre carte comentan in maxim 15 randuri? multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

O carte este singurul loc în care poţi examina un gând plăpând fără să îl distrugi, sau poţi explora o idee controversată fără să îţi fie teamă că îţi va exploda în faţă - unul din cele câteva refugii unde mintea unui om poate avea parte atât de provocare, cât şi de intimitate.

definiţie de Charles Langbridge Morgan

mai multe aici
http://enciclopedie.citatepedia.ro/index.php?c=carte

1 răspuns:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nimeni nu e dispus să-ţi facă ţie temele şi TPU nu e site-ul potrivit. Baftă!