| Yoคna a întrebat:

Bunahappy Cititi aceasta poveste:

O poveste chinezeasca foarte cunoscuta ne este istorisita de Zhuang Zi.
Un om se viseaza fluture. Zboara usor din floare-n floare, deschizandu-si si inchizandu-si aripile, fara sa-si mai aduca aminte ca a fost om.Cand se trezeste, isi da seama cu uimire ca este om. Dar este un om care s-a visat fluture? Sau un fluture care se viseaza om? Nimeni, se zice, nu a putut gasi raspunsul la aceasta intrebare. Voi ce credetihappy?

Răspuns Câştigător
| bompark a răspuns:

Un om care se viseza fluture dar, poate el chiar crede ca e fluture si ca zboara din floare in floare desi nu este.happy