| anonim_4396 a întrebat:

Buna, credeți că dacă extratereștrii gen Supergirl și/sau Superman ar veni cu gânduri pașnice și ar încerca să ne ajute planeta?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stii ca universul are niste legii? nici unu nu poate exista,omenirea nu poate fii salvata,e predestinata esecului,viata nu are nici un sens, scop, e doar cv inutil universului, omul iti ignora natura lui adevarata, dar o sa ne auto distrugem

| Mosotti a răspuns:

Nu stim cum ar fi, depinde in ce sistem traiesc ei acolo daca ar exista, ca daca acolo regula este ca ala cel mai adaptat traieste ca si aici, nu ne-ar ajuta, violenta este inevitabila, egoismul, rautatea. Ar veni sa ne faca sclavi daca s-ar putea. Sau sa ne duca la ei sa fim sclavii lor daca nu aici.

Ori te baga intr-o cusca si te are ca animal de companie, iti face ca un acvariu cu mediu tau si stai acolo ca un peste. Daca la ei nu poti trai.

Daca e un sistem unde nu e ca aici, atunci ar putea ajuta planeta ca ar fi buni.

E relativ, plus ca nu cred ca pe vreo planeta ar fi aia supermani.
Evident ca e 90 % posibil sa existe alte civilizatii, ca-s miliarde de galaxii cu miliarde de sisteme solare.
Dar nu supermani, ca nu prea are cum sa aiba duritatea oaselor cum ar trebui, nu ar putea zbura cel putin aici la noi.

Nici nu ar putea ajunge aici de la zeci, sute, mii de ani lumina, orice viteza ar avea, ca nici viteza luminii nu ai cum sa o atingi.
Un corp cu masa nu poate atinge viteza luminii.

Ca ar trebui energie uriasa si aia de unde o ia fara mecanisme de preluare de pe drum?

| Simpatic a răspuns:

Draga cipi esti un om maricel de ani (cred) totusi crezi ca daca ar exista extraterestri, acestia ar arata ca superman, Supergirl ori wonder women?
te cred ca poate esti fan benzi desenate, anime sau alte forme de desene animate, mai mult sau mai putin destinate adultilor.
dar aceasta intrebare este usor copilareascawinking

| lpavel a răspuns:

Pari adult si totusi pui astfel de intrebari... laughing esti bine?

| Simpatic a răspuns (pentru lpavel):

S-a rusinat dansul si a sters intrebarea, insa eu acum ce fac? ca i-am dat nicknameul mai sus! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Na văzut nimeni frate)) șșșș)))

| Mosotti a răspuns (pentru lpavel):

De ce, a pus o intrebare interesanta, ce ar fi daca.
E si Youtube un canal asa se si numeste.

I-am raspuns. Si ala de pe canal e adult, si fanii lui la fel multi.
Chiar mi-a placut intrebarea lui.
Si exact asa e si pe canalul ala!
Chiar a fost despre asta

"ce ar fi daca ai fi superman aici", si iti explica el cum ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu să-ți de tot ce ai pe inimă am râs cu glas.

| Lupică27 a răspuns:

Nu stiu frate, eu il chem pe Batman

| ILoveBlackCats a răspuns:

Nu, nu cred. Ce e cu întrebarea asta?

| Mosotti a răspuns (pentru ILoveBlackCats):

Intrebarea e draguta.
Uite-te pe canalul Youtube "Ce S-ar Intampla Daca", sa vezi cate din astea sunt, si aia is adulti.

Ati uitat sa mai aveti imaginatie. Intrebarea lui e okey, ca i-am dat variantele de ce ar putea ajuta sau nu planeta. I-am raspuns la intrebare de fapt.
Are 257000 de abonati canalul.

Si pe acel canal, am mai zis si la alt user aici, mi se pare ca a fost "ce ar fi daca ai fi superman".

Tu nu stii cati fani adulti a avut seria Superman. Au fost si emisiuni cu actorii de acolo.