| Andreidașchevici112 a întrebat:

Bună. Cum pot să îmi conving tatăl să îmi cumpere nou telefon? Dau funda

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

îl recompensezi cu
- note bune sau
- un nepoțel sau
- o bere

depinde de câți anișori ai tu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce ai nevoie de unul nou?

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca vrei acel telefon doar pentru ca si colegii tai au, nici macar nu te gandi.
Apoi trebuie sa te gandesti la veniturile parintilor tai.Cati bani intra in casa pe ce se duc, rareori ramane ceva.
Telefonul actual prezinta defecte majore? Nu poate fi reparat?
Ar fi o solutie.Sa strangi tu o parte din bani.Restul poti cere de la parinti.De obicei de sarbatori sunt oferte avantajoase.