| SweetPrinces a întrebat:

Cum sa-i tai unghiile la catelusul meu? se sperie doar cand vede unghiera, a incercat iubitul meu sa-l tina sa pot sa i le tai dar nu am reusit ca se zbate foarte tare de parca i-as taia piciorusul nu stiu ce sa-i mai fac ca are unghiile foarte mari pls un sfat

1 răspuns:
| T. AC a răspuns:

Sfatul meu am multi caini si cativa nu au acces la betonul din curte si nu se tocesc unghiile lor dar ii iau cu masina si ii duc la veterinar,
veterinarii au un cleste special cu cre le taie unghiile si nu sunt deranjati unghiera in un fel sau altul ii chinuie au senzatia ca le smulgi unghiile multa bafta cu el happy sper sa iti fie de folosinta sfatul