| Andrey1108 a întrebat:

Bunabig grin

Vreau sa imi fac un site pe care sa pun filme, jocuri, programe si muzica pe care vizitatorii sa le descarce dar nu stiu ce nume sa ii punstraight face

Ma puteti ajuta cu cateva sugestiibig grin

Cea mai buna dau FUNDITA

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Sa stii ca si aia este piraterie ...esti raspunzator de articolele pe care le pui pe siteul tau!
deci chiar daca nu sunt ale tale. avand in vedere ca le pui pe siteul tau.tot este piraterie!
daca este sa dai copy paste la linkuri pe un site care nu este al tau *sa spunem ca comentezi la o intrebare pe TPU cu un link *. atunci nu e piraterie...cel putin nu e asa de clar, fiindca doar dai paste la niste linkuri pe un site care nu e al tau
dar cand esti in proprietatea acelui site ...atunci situatia se complica putin
*legea romana e foarte handicapata la capitolul asta...*

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Renunta...una este sa downloadezi jocuri, si alta e sa iti faci un site pe care sa pui respectivele jocuri!
e piraterie in forma ilegala...si risti 5 ani de inchisoare!
Adevarul e ca nimeni in Romania nu este acuzat de piraterie. daca doar downloadeaza fisiere de pe net.dar daca esti uploader.si mai rau, ai un site de genul asta. atunci Da, risti inchisoare!
eu zic sa te gandesti bine inainte sa iti faci un asemenea site

| Andrey1108 explică (pentru Apache):

Eu nu vreau sa uploadez jocuri pe server pentru a fi downloadate vreau sa pun un link de download de la alte siteuri cum ar fi megauplod

| Andrey1108 explică (pentru Apache):

K mersi mult. Dar as vrea sa iti mai pun 2 intrebari.

A fost cineva amendat sau arestat pentru asta in Romania?
Daca sunt minor patesc ceva?

PS: Am scris intetionat Romania cu r mic straight face

| Apache a răspuns (pentru Andrey1108):

Sa stii ca si aia este piraterie ...esti raspunzator de articolele pe care le pui pe siteul tau!
deci chiar daca nu sunt ale tale. avand in vedere ca le pui pe siteul tau.tot este piraterie!
daca este sa dai copy paste la linkuri pe un site care nu este al tau *sa spunem ca comentezi la o intrebare pe TPU cu un link *. atunci nu e piraterie...cel putin nu e asa de clar, fiindca doar dai paste la niste linkuri pe un site care nu e al tau
dar cand esti in proprietatea acelui site ...atunci situatia se complica putin
*legea romana e foarte handicapata la capitolul asta...*