| VORTEX a întrebat:

daca nu iau unul din examenele de capacitate de la sfarsit de clasa a8a nu mai intru la liceu sau il mai pot da o data? Astept pareri.

1 răspuns:
| Christal a răspuns:

Este imposibil sa nu le ieihappy intri la liceu si daca iei nota 4 la acele examene.pentru ca se face o medie intre media ta generala de la scoala si media acelor examene.dar daca iei note mici 3.4 asta inseamna ca automat vei avea o medie destul de mica si nu vei intra intr'un liceu foarte bun.stai linistit e imposibil sa nu intri la liceu.sunt unele si cu media 3.50.dar nu cred ca ai vrea sa vezi macar ce este acolo! chiar am cunoscut pe cineva care a luat 2 in examenele de la sfarsitul clasei a8a si tot a intrat la liceu.dar invata nu te baza pe faptul ca oricum intri! depinde de tine unde vrei sa intri acumhappy