| alinaaaa03 a întrebat:

Buna dau funda+vot. daca ma ajutati. nu am fost pana acuuma la scoala.am avut niste probleme cu familia, mi-a decedat tatal, am fost plecata din tara, etc.etc.de luni incep cu scl.si nu stiu ce sa fac la execitiu voi lua nota pentru elsad... asa ca am de facut un eseu si nu`mi dau seama cum este. nu stiu cum sa-l fac. imi dati niste ideei? va rog mult
"Scrieti un eseu despre imaginarea adolescentei avand punct de reper Romanul "Adolescentului miop de Mircea Eliade" ma ajutati? nu vreau sa`mi faceti voi eseul. vreau sa-mi ziceti cum?
Niste ideei?

1 răspuns:
| ᎦʉɮȤҿℜθ a răspuns:

Nu sunt sigur acum da sper sa te ajut. Deci parerea mea este asa: Tu trebuie sa te inspiri din romanul acela si sa iti imaginezi adolescenta cu ajutorul lui.