| okapy a întrebat:

De ceva vreme caut un joc vechi. Nu prea imi mai aduc aminte cum era exact dar am cateva imagini in minte. Jocul se desfasoara intr-o piramida. Un omulet trebuie sa se apere de mumiile furioase aruncand in ele cu ciocane(topoare). Ca sa treci la nivelul urmator(alta camera a piramidei) trebuie sa gasesti cheita si sa descui o usa. Daca nu ma insel se putea juca si la dublu. Tin sa anunt ca jocul se "vedea" de sus. Acest joc a aparut pe un CD intr-o revista in urma cu mai multi ani. Repet: omuletul omora mumiile cu ciocane, arunca multe deodata. Sper ca am dat destule detalii incat sa ma puteti ajuta!

2 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Diamond rush?

| okapy explică:

Nu straight face Jocul nu era atat de "aglomerat". Nu avea atatea suisuri si coborasuri, era un fel de labirind unde nu erau decat mumiile(zombie, ce erau), se plimbau de colo in colo si nu aveai decat cateva bonusuri: ciocanele cu care sa aruncai( in caz ca mureai iti pierdeai puterea de a te apara) si cheita, cam atat cred. Off il caut de muult timp...