| SummerSmile97 a întrebat:

Buna

Deci...eu si cu cea mai buna prietena ne-am certat din cauza ca ea era cu un tip dar tipul i-a dat papuci pentru ca a aflat ca i-am sp lu prietena mea ca as vrea sa am si eu un prieten cum e el...acel tip era foarte romantic si se comporta foarte frumos cu prietena mea si cred ca orce fata si-ar dori asa un baiat

ei bine el s-a despartit de prietena mea si mia sp sa ma place

dar mai este o faza naspa... el e "fratimiu"

adica il cunosc de mult si il iubesc ca un frate

ei bine el ma cerut in combinatie si eu l-am refuzat

va da-ti seama ca el s-a suparat pe mine si nu prea mai vorbeste cu mine

eu i-am sp ca vreau sa ramanem prieteni si el a zis "bine" dar tot e suparat

intrebarea mea e cum as putea sa ma impac cu el? adica eu cu el ne intelegeam foarte bine si daca eram suparata sau aveam probleme el ma ajuta sadcrying

Răspuns Câştigător
| Carlaaa a răspuns:

Explica-i ca orice relatie intre doi cei mai buni prieteni, se termina cu o cearta.
Mai bine evitati ruperea aceasta intre voi.
Eu asa am facut... ca sa nu-l pierd de tot, am acceptat intr-un final, si dupa am plans 3 zile incontinuu pentru ca nu mai vorbeam deloc cu el...
In momentul in care esti doar prieten cu cineva, nu ai de ce sa ii reprosezi ca unde e, cu cine, ce face, pana la ce ora etc.
Eh, in schimb cand sunteti impreuna pot aparea intrebarile de genu` asta. si la un moment dat se raceste.
Explica-i ca nu vrei sa il pierzi, si d-asta il refuzi. va vedea el mai tarziu.
Mai bine certati 2-3 zile. hai o saptamana.Decat sa fiti certati mai apoi pentru o perioada mai lunga, sau poate chiar definitiv...
Plus ca mai e si cea mai buna prietena a ta. careia nu i-ar pica deloc bine.

1 răspuns:
| liveincolors a răspuns:

Asta tine numai de el. Daca prefera sa ramana suparat, asta e. El pierde.