| EllaBella11 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru happy Acum cateva zile, eu si cea mai buna prietena a mea, ne-am certat foarte rau! Si nu este prima data.
Totul a fost vina mea. perioada grea a fost din vina mea! Intr-o zi, am barfit-o cu grupul ( cand ea nu venise). Ea a aflat, si ne-am certat. avea tot dreptul sa se supere pe mine! Insa eu chiar nu stiu ce aveam..nici nu stiu de ce am barfit-o! Insa nu a fost ultima data. Am continuat... sad Ea, de fiecare data, m-a iertat!
Acum cateva zile, dupa cum v-am spus, a aflat ca i-am zis unei fete, un fel de secret de-al ei. SI s-a suparat. Nu a mai rezistat, si a rupt prietenia. Acum, ea nu mai vorbeste cu mine, si na. nu intru in detalii. Tot ce stiu este ca am gresit mult! Si vreau sa ma impac cu ea... as dori sa ii scriu un fel de "scrisoare" in care imi cer iertare. si o rog sa imi acorde ultima sansa.
Aveti idei? Daca da, va rog ajutati-ma! Daca doriti sa va spun mai multe despre certurile noastre. sau despre cum se comporta ea acum, va dau id-ul meu. ( dar cereti-l in comentarii. ca sa nu il dau degeababig grin ).
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Chiar daca iti pare atat de rau acum,dupa ce o sa te impaci iar cu ea,ce te va face sa nu o barfesti din nou? cum vei rezista tentatiei, daca ai in caracter acest lucru?
Raspunde-ti la aceaste intrebari, apoi cand esti sigura ca nu vei mai gresi, poti sa iei initiativa de a fi iar prietena ei dar pentru asta trebuie sa ii demonstrezi; initiativa ta este buna dar ceea ce ii vei scrie trebuie sa se bazeze pe fapte.

Trebuie sa stii ca este destul de greu sa iti faci prietene adevarate, iar cand iti faci trebuie sa le respecti nu sa "ciripesti"toate secretele.trebuie sa inveti sa fi de incredere.Scrie-i tot ce simti sincer, va aprecia gestul insa, cum am zis trebuie sa ii si demonstrezi ca ce zici este real.Succes!

| neutrino a răspuns:

Din pacate, greseala ta este fatala. Esti la varsta la care iti faci cele mai frumoase si trainice prietenii. Orice tradare, lasa urme grave asupra celui tradat. Cu trecerea anilor, vei intelege ca prieteniile din adolescenta sunt cele mai sincere si ele nu merita sa fie tradate. Anii trec si apar tot felul de "prietenii", bazate doar pe interes. Sinceritatea unei prietenii din adolescenta, nu o vei mai gasi niciodata!

Răspuns utilizator avertizat
| cozmalau a răspuns:

Nu prea mai exista sanse dupa ce i-ai facut..., eu daca as fi fata nu te-as mai ierta deoarece nu stiu cand ma barfesti din nou. Acum depinde si dupa ce fire este ea.Dar spune-i ca treci prin momente grele... iventeaza ceva sa te ierte.