| Andreea_8014 a întrebat:

Buna
Deci.
Vreau sa-mi cumpar o chitara.doar ca.eu sunt stangace inraitalaughingFac totu' cu stanga.nimic cu dreapta.Si imi trebuie o chitara de stangaci.doar ca am auzit ca e mult mai scumpa.
Intrebarea este: Nu pot sa schimb ordinea corzilor.la o chitara normala?!
big grin
Si. ce chitara imi recomandati.(acustica)

3 răspunsuri:
| eububu a răspuns:

Nu poti schimba ordinea corzilor pentru ca o sa strici chitara

http://www.tpu.ro/design/images/emoticons/4.gif
iti recomand chitara acustica
http://www.tpu.ro/design/images/emoticons/2.gif

| TiMan a răspuns:

Corzile nu se pot schimba pentru a o face de stanac din cate stiu eu. Se pot schimba dar din plastic in metal. Stiu, e nasol fiindca si eu sunt stangaci, dar daca nu esti dispus/a sa dai banii pe una pentru stangaci, poti invata si pe una de drepaci nu e asa greu.Eu am incercat.Sigur,nu te vei simti la fel de confortabil, dar dupa ce te obisnuiesti o sa fie binebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti iei o chitara normala si sa knti cu cu stanga si dreapta la acorduri cum face si un prieten de-al meu