| Eℓℓa a întrebat:

Buna >dimineata!big grin<
Am nevoie de ajutorul vostru! La istorie am in carte de invatat o lectie despre geto-dacii, dar este cam mare de 3-4 pagini.Cine imi poate imi da si mie un rezumat sau un referat care sa cuprinda ce este mai important din istoria lor. Un link, va rog!:*

2 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Eu când am dat teza la istorie am învăţat 9 lecţii şi fiecare avea 3-4 pagini,mai scurt de atât nu se poate, degeaba înveţi un rezumat şi iţi dă un eseu de făcut(aşa mi-a dat mie, îmi amintesc bine)
Sfatu'meu:Încearcă să înveţi că o să fie o teză grea care o să cuprindă eseuri şi întrebări destul de dificile.
Baftăă la teză.

| Popcorncubranza a răspuns:

In primul rand ce vezi la ea asa de buna?thinking
Acuma revenind la subiect, mai bine ai invata cat poti macar 1 pagina sau 2, caci referate si rezumate si blablabla pot sa contina alte detalii fata de cele pe care le ai tu. Eu asa zic, tu faci cum vrei big grin. Succes