| gabitza05 a întrebat:

Buna!

Dintre cei care au dat pana acum "competentele digitale" la bac anul acesta, imi poate spune cineva mai exact ce s-a cerut? Cum a fost? Multumesc.

1 răspuns:
| xxbiankaxx a răspuns:

Buna. competentele digitale vor sa verifice un minim de cunostinte necesare utilizarii pc-ului... daca poti sa faci rost de un manual pentru ECDL, studiaza-l, pentru ca e exact ce ti se cere la competente. putina teorie(despre memoriile ram, rom, periferice, cunostinte generale-nimic deosebit), se cer lucruri de baza in Microsoft word, excel, acces si powerpoint, in paint, limbaj http-pentru a crea si modifica o pagina web Foarte de baza(prin asta inteleg sa stii sa-i dai un fond, sa scrii cateva cuvinte si sa formatezi textul - exact ca si in word) si sa stii sa copiezi un fisier dintr-un folder in altul, sa-l redenumesti, etc. timp la dispozitie ai suficient, daca nu te apuci sa le explici si vecinilor.