| DariusDariusDarius1500 a întrebat:

Unii barbati de ce nu au noroc sa aiba prietena!? Care e cauza de nu au?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Norocul ni-l facem singuri, asta chiar nu ni-l da nimeni!

Apoi, cei care nu au educatie ori nu stiu sa se comporte frumos, nu stiu sa respecte femeia, nu stiu sa salute, evident ca au o problema de comportamnet si nu au cum sa isi faca vreo prietena. Nu mai spun de cei care injura, vorbesc vulgar sau sunt gelosi ori manipulatori.

Fetele sunt sensibile la baietii care stiu sa se prezinte frumos, sa le vorbeasca cu calm si respect, sa le faca complimente, sa le protejeze, sa le ocroteasca, sa le ofere tandrete si momente romantice si atunci devin afectuoase si ele.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu exista noroc, exista comoditate, frustrare, prea mult adult content și misoginism.
Sa cucerești o femeie e simplu, sa o menții lângă tine este greu!

| Dismally a răspuns:

Unii nu isi doresc, altii nu sunt atragatori - fizic ori la caracter / personalitate etc.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate sunt prea pretentiosi si vor numai fotomodele. Sau poate e ceva in caracterul lui de pune toate femeile pe fuga. Am vazut odata un individ care se plangea ca nu vrea nicio femeie sa stea cu el dar el era cel mai narcisist, nesimtit, needucat barbat, se purta in mod execrabil cu ele

| mODIN a răspuns:

Noroc? Ca barbat, mai ales, poti face foarte multe lucruri pentru a fi mai atractiv pentru femei. Ok, inaltimea tine de noroc. Hai sa zicem ca si personalitatea, unii oameni sunt mai placuti in mod natural ca altii. Dar restul? Sa fi ingrijit, curat si sa te imbraci frumos nu tine de noroc. Sa fi matur nu tine de noroc. Sa fi sociabil sau sa ai incredere in tine nu tine de noroc. Sa ai hobby-uri interesante si sa fi respectat de cei care te cunosc nu tine de noroc.

| Yasmin875 a răspuns:

Îs don juani.

| LisaJulie a răspuns:

Femeile trebuie sa fie respectate, sunt o grămadă de bărbați care încă recurg la violenta fizica limbaj vulgar

| Valentinaldoilea a răspuns:

"Norocul" e dat de educatie, igiena, cultura, etc.
Cauza ca nu au poate fi aerul smecher, gesturi brutale, limbaj licentios care in mintea lor e o gluma (proasta gluma), mentalitatea ca el barbatul e stapanul, putoarea ce o emana (multi spun ca "e barbat", de aia...), etc.

| Mindfulness a răspuns:

ADN inferior, traume sau probleme psihice grave.