| sagetator_7657 a întrebat:

Buna e mai mult povestea mea decat o simpla intrebare ceea ce vreau sa va zic e ca iubesc o fata foarte mult si ca nu mi-am prea dat seama de asta decat dupa ce am pierdut-o. ea a avut o relatie de 2 ani cu un baiat si s-au despartit de vreo 3 luni au fost pe punctul de a se casatori... a aflat ca o inseala si ca el s-a impacat cu fosta lui prietena insa in acesti doi ani s-a despartit de el de vreo 5-6 ori iar el tot timpul o insela si ea de fiecare data la iertat.imi dau seama ca trebuie sa tina ink la el.desi cred ca isi bate joc de ea in aceste 3 luni in care ei au fost despartit ea a fost cu mine si cred ca a incercat sa-l uite nu prea mi-am dat seama ca ink tine la el cred ca ascundea destul de bine lucrul asta nu era zi in care sa nu-mi spuna ca ma iubeste si ca ii este dor de mine si vb ore intregi la tel.eram fericit si chiar a reusit sa ma schimbe sa nu-mi mai doresc sa ies cu prieteni mergeam foarte fericit la servici si ma simteam foarte bine asta pana intr-o zi cand ne-am certat pentru o prostie iar fostul ei prieten a profitat de acest lucru si a reusit sa se bage intre noi si sa fie din nou cu ea iar acum sunt din nou impreuna nu credeam ca o sa pot vreodata sa ma indragostesc asa de tare de cine si sa o iubesc asa de mult. mi-am cerut scuze si am implorat-o sa ma ierte pentru ce i-am zis desi nu era un lucru prea imp dar apoi mi-am dat seama ca de fapt era un motiv si ca vrea sa fie din nou impreuna cu fostul mi-a trm sms in care mi-a spus ca nu ne potrivim si ca sunt baiat bun si merit o fata mai buna care ma iubeste pentru ca ea nu ma iubeste mi-a spus ca ii pare rau ca a crezut ca o sa mearga dar din pacate nu a fost sa fie nu prea pot sa accept lucrul asta acum. i-am spus ca nu vreau o alta fata si o sa astept si ca o sa o fac sa-l uite si o sa o fac sa se indragosteasca de mine m-au sunat prietenele ei si mi-au cerut sa nu renunt pentru ca relatia cu asta nu are cum sa dureze nu prea stiu ce sa fac in momentul asta o iubesc asa de mult ca nu mi-ar pasa ca m-a parasit pentru fostul si as vrea sa fim din nou impreuna credeti ca poti sa spui cuiva timp de 3 luni ca il iubesti ca apoi dintr-o data sa-i spui ca nu-l mai iubesti ca ca nu sunt facuti unul pentru altul.sunt convins ca daca nu ar fi intervenit el chiar in ziua in care noi ne-am certat era bine pana la urma si ajungea sa se indragosteasca pana la urma credeti ca ar trebui sa o uit si sa merg mai departe sau sa nu renunt si sa ast sa treaca o perioada poate ca o sa se desparta de fostul si o sa mai avem inca o sansa. nu stiu daca eu pot sa mai fiu ala care am fost si ca daca o sa fie sa ne impacam nu o sa patesc din nou lucrul asta ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

Sa spui cuiva ca-l iubesti cand de fapt vrei sa-l uiti pe "fostul" pe care chiar il iubesti nu e greu; de fapt ea incerca sa se convinga pe ea ca te iubeste. tot respectul pentru ea ca ti-a spus adevarul si a incercat sa te faca sa intelegi asta. las-o, ea nu-i a ta si nici nu va fi, e a "fostului", cel putin acum. daca o iubesti nu-i ingradi optiunile, las-o sa faca ea cum crede. poti eventual, ca sa fii tu cu constiinta impacata, sa-i mai explici o data ce inseamna ea pentru tine. viata merge mai departe, iti va fi greu o vrme, dar starea de "indragosteala" te va mai incerca pe viitor, nu-ti fa griji.

2 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Mda.eu am citit tot.chiar am fost interesata.pai nu prea stiu ce sa-ti spun.am doar 14 anisori.nu sunt in, masura sa dau sfaturi dar ma rog.eu as zice sa mergi inainte ca fete mai sunt destule poate si mai frumoase ca ea.cu toate ca o sa-ti fie cam greu sa o uiti. dar oricum eu iti urez multa multa bafta si sper sa fii din nou cu ea si sa va iubiti mult""
pa-pa
:*:*

| PinkTerror a răspuns:

Dude majoritatea de aici au ADD. Tu crezi ca are cineva rabdarea sa citeasca tot? dar uite ce e... hotaraste=te ce vrei si apoi actioneaza in consecinta...

doar ca... ciorba reincalzita nu e niciodata buna...