| leduta a întrebat:

este cineva de aici la facultatea de educatie fizica si sport (Iasi, nu neaparat) la kinetoterapie sau macar poate sa imi dea candva niste informatii despre aceasta facultate..admitere,experienta,unde pot sa lucrez dupa..va rog multbig grin

2 răspunsuri:
| ema_2625 a răspuns:

Pai la ambele trebuie sa dai examen de admitere la sport, poti lucra ca profesor de sport, poti lucra la masaje, salon.

| EllaMazerschi a răspuns:

Eu am terminat-o pe cea de educatie fizica si sport din bacau..la admitere va trebui sa dai o proba de alergare de rezistenta si de viteza, tractiuni pentru baieti, flotari pentru fete, aruncarea mingii de oina..si va trebui sa iti faci analizele medicale..eu de exemplu am ajuns instructoare de zumba fitness si step-aerobicwinking