| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu sunt din Bucuresti, dar stiu ca liceul, de fapt Colegiul National "Sfantul Sava" este cel mai bun si in acelasi timp cel mai putin accesibil pentru elevi, datorita mediilor de admitere foarte mari.Intrebarea mea este: cum sunt vazuti "savistii" de ceilalti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm...pai.CNSS este un fel de liceu ideal! Si nu, NU mediile determina asta, ci spiritul acela de savist (nu confundati cu mandria)! De cand ai intrat pe portile liceului esti inconjurat de prieteni, de la portar, femei de servici, colegi si pana la profesori.Si da... poate parea irelevant ceea ce am spus, dar daca ati ajunge la CNSS m-ati intelege! Asa ca spor la invatat si sa speram ca ne vedem la anul in "gang". :*

2 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Daca ai media mare de admitere, nu inseamna ca esti si destept, crede-ma. Sunt intr-un alt colegiu la fel de renumit, din alt oras, tot asa... medii mari. Copii prosti si mai ales fitosi. Lenesi si asa mai departe...

La mine la liceu profii vorbesc des despre prestigiul colegiului. Ca cica trebuie sa avem medii mari, sa fie colegiul cu prestigiu. Ei nu inteleg ca nu am venit in liceul ala ca sa le fac lor prestigiu, ci sa invat. Asta mi se pare o mare prostie. Si mereu cand facem si noi o prostie " Voi sunteti la liceul X, nu la colegiul tehnic."

Mda... cam asta este in liceul meu, unul de renume in judet.

| vilmaristul a răspuns:

Pai stii zicala, la pomul laudat sa nu te duci cu sacul?
asa si cu liceele
mergi acolo unde vrei, nu unde te duce media!