| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Eu sunt Alin, am 15 ani și vreau să devin rapper.
Vreau sa înființez o formație dar nu știu cum.
Îmi trebuie bani?

1 răspuns:
| CristiMihai23 a răspuns:

Saluuut! Daca vrei sa iti infiintezi o trupa de rap, putem spune ca, da. Ai nevoie de bani.In primul rand ar trebui sa ai un studio proffesional in care sa poti inregistra.Un studio personal nu cere prea mult buget, dar sa zicem ca 2000 lei ar trebui sa ai in buzunar numai pentru echipament. Punand in calcul si softurile(nu cred ca le vei pirata), ai putea ajunge la 4000 lei. Apoi, va trebui sa gasesti oameni dispusi sa faca asta, si un producator.
Sau mai este o alta varianta, deloc scumpa.Va trebui sa mergeti la cei de la Global Records, Cat Music sau Roton si sa discutati cu ei, si sa le spuneti proiectul. Daca li se pare destul de ok, o sa va accepte! Sper ca te-a ajutat raspunsul meu! ^_^