| Tucică a întrebat:

Eu sunt la antrenamente la fotbal. Cand joc acasa cu prietenii p o tarla laughing [ facuta d noi ] laughing joc bine, driblez, fug etc. Dar cand joc meciuri la echipa mea dau pe langa minge, nu sutez bine, ma incurc in minge cand driblez! sad. Cum scap de aceasta problema? fuunda!

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Problema e ca trebuie sa muncesti mai mult. Si probabil exagerezi. La tine acolo deja ai demonstrat ce stii si nu e nevoie sa o faci zi de zi. La antrenamente vrei sa iesi in evidenta pentru ca probabil trebuie sa demonstrezi ca meriti sa ramai in echipa. E alta miza si de asta esti frustrat si vrei sa te depasesti mereu. Vrei sa fii cel mai bun. E bine sa fii ambitios. Dar cauta sa nu exagerezi. Uneori daca vrei prea multe odata o dai in bara si nu iti mai iese nimic. Ai nevoie de clarviziune in joc si pentru asta trebuie sa ai incredere in tine si sa nu exagerezi cu driblingurile. De multe ori un dribling in plus inseamna ca ai pierdut mingea.

| NAdrian a răspuns:

Tarla-teren pentru cine nu stialaughing pai eu stiu nu ai si tu un stadion in sat/oras la tine si faceti acolo meciuri funda ...sau dai mesaj la ce fel de raspuns ai vrea