| Anonim1234aml5 a întrebat:

Buna! Firmele de taxi sunt sigure? Adica o minora de 16 ani poate sa mearga singura cu taxiul si sa ajunga in siguranta?

Răspuns Câştigător
| huntsman44 a răspuns:

Iti dau un sfat, intotdeauna inainte sa te urci intr-o masina trimite-i numerele de inmatriculare si niste detalii despre masina (culoare, marca, model) unei persoane apropriate (parinte, frate, prietena) si spune-i exact locatie incotro te indrepti. Poti sta in telefon cu o prietena de exemplu, care sa stie unde esti in fiecare secunda. Eventual lasa si internetul si locatia telefonului activate

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Lumea în general nu este un loc 100% sigur scumpete. Nu îți poate garanta nimeni siguranța nici când te plimbi pe stradă în plină zi. În mare parte e safe dar există întotdeauna acel mic procent ce nu este concludent cu restul procentelor.

| huntsman44 a răspuns:

In alta ordine de idei, nu prea am auzit rapiri cu taxi-ul in Bucuresti cel putin. Poti folosi uber, nu sunt asa psihopati