| Sportacus123 a întrebat:

Vă pare rău că ați renunțat la facultate(cine a renunțat)?
Eu am fost un semestru în anul universitar 2021-2022, am renunțat și nu-mi pare rău.
Cred că o facultate tehnică este folositoare, restul sunt doar prostii.

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

OMG! Vorbesti serios? Te tratezi singur? Fara medici? Te reprezinti singur la judecatorie sau tribunal intr-un proces?
Am la Anvers in port o navă pentru Brazilia asteapta comandant! Daca vrei pun vorba la companie sa te pună in locul lui! E usor! Dai niste ordine la ofițeri si marinari, 8500 $ / luna, vezi mari si oceane!
Te asteptam cu drag!

| ALM2000RO a răspuns:

Da, mi-a părut rău. Am fost la filologie (litere) 3 semestre între 2020 și 2022 (exclusiv online, fiind pandemie) și am renunțat din cauza depresiei severe. Acum mi-am scos certificat de handicap și practic iau pensie de boală aproape 3000 de lei pe lună și mai îmi dau bani și ai mei (cu care stau). Pot să nu fac nimic și îmi place că pot lenevi în voie. Și mi se adună și bani în cont ca să-mi cumpăr un robot-AI după ce ai mei vor muri, ca să pot fi servit/slujit/îngrijit în continuare big grin